Zdravím všechny příznivce a milovníky dlouhých vlasů !
Pod vlivem nádherného a slunného podzimu jsem se rozhodla napsat malý návod na to, jak se o vlasy starat ve dnech, které již nebudou tak příznivé jako dny uplynulé. Přináším pár tipů, které by Vám a Vašim vlasů mohli pomoci přežít podzimní období a mrazivou zimu.
1. OSTŘÍHAT, OBARVIT
Podzim je pro mně doslova poslední příležitostí k návštěvě kadeřníka, vlasy si zasluhují před zimou pořádnou údržbu, proto je nechám zkrátit o trochu více než obvykle (tím nemyslím 10cm), ale pokud vidím, že jsou konečky vlasů roztřepené a špatně vypadající, nechám celou tuto nevzhlednou část odstřihnout. Tento krok má také výhodu v tom, že roztřepené konce jsou dostatečně zastřiženy tak, aby se později v zimním období dále netřepily vlivem mrazu a špatných povětrnostních podmínek. Tudíž někdy je lepší více než méně. Vlasy si také nechávám obarvit. V tomto období se svou kadeřnicí volíme spíše chladnější popelavý odstín, který je velmi podobný mé přírodní barvě vlasů a odrůst je téměř nerozpoznatelný. To vše kvůli tomu, abych vlasy v zimním období ušetřila chemických zásahů. Vlasy tedy v zimním období vůbec nebarvím. Konec konců v zimě většinou narazím na hlavu čepici, zachumlám se do kapuce a složitější vlasové kreace neřeším. Nechávám v tomto období vlasy co nejvíce na pokoji, jak říkám sama sobě HYBERNOVAT.
2. REGENERACE
Vlasy je důležité v zimě mechanicky či chemicky nepoškozovat, to však neznamená, že byste neměli věnovat pozornost jejich regeneraci. To naopak! Je důležité vlasy po čas zimního období náležitě regenerovat. V tomto období si můžu dovolit i hutnější masky, klidně i s menším množstvím silikonů. Velmi důležitá je také péče po umytí, momentálně mám nejradši své Orofluido, které vyniká mezi ostatními produkty velmi dobrým složením s velkým obsahem arganového a lněného oleje. Už teď mohu říct, že s mými vlasy dělá zázraky.
3. OCHRANA PŘED POVĚTRNOSTNÍMI VLIVY
Je velmi důležitá, vzhledem k častým změnám teplot, přechodům z tepla do mrazu a extrémním teplotám. Všechny tyto vlivy se mohou na vlasech velmi negativně podepsat, vlasy se lehce lámou, mohou vznikat lupy a vlasy mohou být již vizuálně ve velmi špatné kondici. Čepice je základ!! Pamatuji si na doby, kdy jsem čepice ze srdce nenáviděla, protože jsem si v nich připadala jako blbeček, čím jsem však starší, tím začínám přicházet na to, že to čepice je dokonalým vynálezem a v nižších teplotách bez ní nedám ani ránu. V tomto podzimním období většinou nezáleží na tom jaký vlasový styling pod čepici zvolíte, nicméně v mrazivém počasí jde veškerá paráda stranou a vlasy nekompromisně schovávám pod čepici, abych je uchránila před zimním nečasem. V bodě č. 1. jsem mluvila o omezení mechanického poškozování vlasů, avšak zima je období, ve kterém bych nedoporučovala sušit vlasy venku. Snad každý ví co dokáže voda ve spojení s teplotami pod bodem mrazu. Mytí hlavy si velmi důsledně plánuji. Pokud nechci vlasy fénovat musím mít minimálně půl den na to, aby pořádně uschly. Když však není zbytí, sahám po svém fénu, kterým vlasy vysuším použitím teplého a po sléze studeného vzduchu, který dodá vlasům lesk a hebkost. Rozhodně nedoporučuji vycházet ven v mrazivých teplotách třeba i s trochu vlhkou hlavou.
4. VÝŽIVA ZEVNITŘ
Kvalita vlasů je z větší části ovlivněna naším životním stylem, ale také hlavně tím jak se stravujeme. Strava je pro vlasy nenahraditelným zdrojem vitamínů. V podzimním období však dochází k přirozenému vypadávání vlasů a i kdybych se stravovala super hyper nejzdravěji, vlasy to moc neovlivní. Proto vždy na podzim a na jaře zařazuji do svého jídelníčku také doplňky stravy, které pomáhají vlasům vyrovnat se s nedostatkem živin, což je právě v tomto období velmi důležité. Letos jsem zvolila Clinical Hair Care, který již po třech týdnech užívání mohu pochválit. Jako každý doplněk stravy ani tento nenahrazuje pestrou stravu, na kterou byste neměli zapomínat. Čerstvé ovoce, zelenina, ryby, ořechy a semínka tak prokáží službu vašim vlasům, ale také imunitě, která vám bude během zimního období zcela jistě vděčná :)
ZÁVĚREM
Vlasy si v tomto období podzimu a zimy zaslouží velkou pozornost a určitě za to stojí jim ji věnovat. Na jaře se pak budete moci těšit z krásné zdravé hřívy místo toho, aby jste z nouze sahali po nůžkách :-)
Žádné komentáře:
Okomentovat